Lipomatik nedir ve neden lipomatiği tercih ediyorum?

Lipomatik Nedir?
Lipomatik (Nutasyonel Infrasonik Yağ Şekillendirme), bu anlamsız kelimeleri bir kenara bırakırsak, hızlı ve güvenli bir şekilde kısa sürede çok yağ alınmasını sağlayan bir cihazdır.

Eski tekniklere göre daha hızlı ve etkili yağ almak, daha kalıcı ve keskin şekillendirme yapmak için geliştirilmiş teknolojidir. Nutasyonel infrasonic liposculpture (N.I.L ) tekniğini kullanır. Hasta güvenliğinin ön planda tutulduğu ve tamamen digitalize edilmiş kontrolleri ile güvenilir bir şekilde istenmeyen yağlarınızdan kurtulmanızı sağlar. FDA tarafından onaylanmış bir teknolojidir.

Bu teknik esas olarak Nutasyonel harekete dayalıdır, bu hareket dairesel bir hareket yaparken yaydığı infrasonik dalgalar ile yağ dokusunu parçalarken, çevre dokulara zarar vermeden korur. Böylece ameliyat sonrasını daha kısa ve ağrısız bir şekilde geçirirsiniz. Cilt altı dokular korunduğu için cilt sıkılaştırma etkisi güçlüdür.

Bir diğer önemli avantajı yağları parçalarken, dışarı çeker. Böylece işlem sonrası tekrar bir Liposuction işlemi gerektirmez. Lipomatik yapılırken fazla, şekil bozan yağlardan kurtulmuş olursunuz

Karında yağ fazlanız var, diyet ve spor yapmanıza rağmen kurtulamadınız. Kliniğimize estetik bir görüntü ve atletik bir karın görünümüne kavuşmak için geldiniz. Öncelikle muayene ile başlarız. Daha önceki kilo oynamaları, varsa doğumlar ( hatta sezaryen ya da normal doğum olması bile sonucu etkiler), yemek düzeniniz, spor alışkanlıklarınızı öğreniriz. Muayenede karın bölgesi özellikle cildin yapısı, kemer altı bölgesi , deride sarkma olup olmadığı, kas yapınız, karın ön duvarında fıtık olup olmadığı muayene edilir. Sonrasında detaylı bir tedavi planı çıkarırız. Randevumuzu veririz.

Ameliyat sabahı hemşiremiz sizi karşılar. Gerekli kan tahlilleri ve anestezi doktorunun muayenesi sonrası son muayenemiz başlar. Fotoğraflar çekilir, çizim yapıldıktan sonra ayna karşısında kendinizi incelerseniz ve tekrardan istediğiniz şekle göre çizime son hali verilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 3 mm delikler açılır, lipomatik cihazının özel su verme aparatı sayesinde tumescent solüsyonu yağ alınacak yerler veririz. Bu solüsyon içerdiği karışım sayesinde kanamayı azaltırken ameliyat sonrası ağrıyı azaltır. 10 dk beklendikten sonra ince kanüller yardımı ile N.İ.L teknolojisi uygulanır. Hızlı bir şekilde yağlar alınırken sonucu görmek mümkün olur. Yaklaşık 30 dakika içinde karın şekillendirilir. Sonrası soğuk batın gazı karın bölgesine bırakılır ve kemiklerin belli olduğu fit bir görünüm alınana kadar ince yağ alımı devam edip işlem bitirilir. Korse uygulayıp işleme son veririz. Bu işlem yatış gerektirmez. 4 saat sonra hastaneden reçeteniz ile taburcu olabilirsiniz. Aynı gün banyo yapabilirsiniz.

Tüm bunlar sayesinde;

 • Hastalarımızdan kısa sürede çok miktarda yağ alabiliyoruz.
 • Ameliyatın daha hızlı sürmesi birçok komplikasyonu önlerken, kanama azaldığı için daha fazla miktarda yağ almamıza izin verir.
 • Ameliyat sonrası morarma var şişlik daha az olmaktadır.
 • Daha hızlı bir sonuç ve incelme görüyoruz. Hatalarımız daha mutlu oluyor ki bizim için en önemli motivasyon kaynağıdır. Tabi ameliyat sonrası diyet çok önemli
 • Vücut şekillendirmede etkisi 3 hafta gibi kısa bir sürede görülür
 • Ayak bileği gibi daha özellikle bölgelerden yağ alınmasına ve şekillendirilmesine olanak verir.
 • Alınan yağlar kalça ya da yüz gibi bölgelerde kullanılabilir, özellikle kalça büyütme ve şekillendirmede çok güzel sonuçlar alabilmekteyiz.
 • Germe işlemleri harika bir şekilde kombinlenebilir. Damar dokularını koruduğu için doku dolaşımını bozmaz ve karın, kol ya da uyluk germe gibi işlemlerde dokuları inceltmek ve daha güzel bir görüntü vermek için kullanmaktayız.

Lipomatik Fiyatı İçin Formu Doldurabilirsiniz

  5 Dakikada Fiyat Alın

  Adınız*

  Telefonunuz*

  Mesajınız

  Paylaş: