Vaser Liposuction ne kadar etkili?

Teknolojinin kullanılması ile beraber normal liposuctionda karşılaşılan birçok problem çözülmüş, vücudu daha güzel ve kalıcı şekillendirmenin yolu açılmıştır.
Yağ alma işlemlerinde sonuca etki eden birçok faktör vardır ancak en önemli yapı cilttir. Cildin elastik yapısının sağlam olması, çatlak gibi cildin kalitesini düşüren yapıların olmaması önemlidir. Ciltte var olan sarkmalar işlemin başarısını olumsuz yönde etkiler. Fakat teknoloji birçok soruna çözüm sunmuştur. Özellikle yüksek ses dalgaları kullanan VASER uygulaması liposuction işleminde fark yaratmış, birçok yeni tekniğe olanak sağlamıştır.

Normal uygulama iki aşamada yapılmaktadır. İlk önce küçük kesiler yapılıp ince bir kanül yardımı ile sıvı verilir. Bu sıvı içerisinde var olan ilaçlar işlem sırasında kanamanın kontrol altında tutulmasını sağladığı gibi işlem sonrası ağrıyı azaltır. Sonrasında kalın bir kanülün ucuna aspiratör adlı bir cihaz bağlanmak sureti ile yağlar çekilir. Kanül ileri geri hareketi yapılarak yağ dokusu parçalanır ve alınır. Bu teknikte en önemli dezavantajlardan biri de yağlar alınırken destek dokusunun da alınmasıdır. Yani işlem yağ dokusuna spesifik değildir. Bu işlem şekillendirmede oldukça etkili olmasına rağmen cilt toparlanmasını sağlamamakta özellikle elastik özelliğini kaybetmiş ciltlerde sarkmaya yol açabilmektedir.

1990 yılında ultrasound, liposuctionda yağları parçalamak ve daha etkili bir sonuç elde etmek için kullanılmaya başlanmıştır. Ultrasound , yağ çekme işleminden önce deri üstünden ya da bir kanül yardımı ile içten uygulanmıştır. Böylece yağlar daha hızlı ve güçlü şekilde parçalanmış. Daha güzel sonuçlar elde edilmiştir.

2000 başlarında teknoloji daha da gelişmiş. Vücut içine yüksek enerjili ultrasound uygulanması ile VASER konsepti ortaya çıkmıştır. VASER normal Liposuction’a göre iki değil üç aşamada uygulanır. İlk aşama ilki ile aynıdır. Farklılık esas olarak ikinci aşamadadır. İlk aşamada sıvı verildikten sonra aynı kesiden ucunda halkalar olan titanyum bir prob sokulur. Bu prob yardımı ile yüksek enerjili ultrasound konsantre edilir ve istenmeyen bölgelerde olan yağlar parçalanır.
Bu enerji yağ dokusuna spesifiktir, yani başka bir anlatımla yağları parçalarken sinir, damar ve kas dokusuna zarar vermez. Bu yapıların korunması sayesinde işlem sonrasında daha az ağrı ve şişme olur. Aynı zamanda üretilen ısı cildi sıkılaştırmaya yararken, özellikle cildin sarkmasını engellemektedir. Üçüncü aşama ise kanüller ile eritilen yağların yine aspiratör yardımı ile alınmasıdır. Yağlar parçalandığı için daha ince kanül yardımı ile istenmeyen yağlar kolayca alınır. Bu işlem ‘daha etkili, daha hassas’ bir Liposuction yöntemidir.

Bu yöntem sayesinde artık farklı yağ katmanları arasında çalışılmaya başlanmış. Eskiden yağ azaltmayı hedefleyen Liposuction, artık bazı bölgelerden yağı fazla alıp bazı bölgelerde de yağ bırakarak vücut şekillendirme işlemine dönmüştür.
VASER’da alınan yağlar hala yaşayan yağlardır, diğer bir deyişle yağlar kalça ya da yüz gibi istenilen bölgelere enjekte edilmek suretiyle kullanılabilir. Ayrıca erkeklerde deltoid, pekterol ve biceps gibi kas gruplarına verilerek daha büyük kaslar yapılabilir.
İşlem sonrasında vücutta sıvı birikimini engellemek için dren denilen toplama kapları konulur. Bunlar genellikle 5. günde çekilir. Ayrıca ameliyat sonrası hızlı bir şekilde başlanan lenfatik masaj sonucun daha hızlı ortaya çıkmasına yardımcı olur. Korsenin normal liposuction işleminde olduğu gibi 4 hafta boyunca giyilmesi önerilir.

İncelme ameliyat sonrası hemen hissedilse bile öncesi sonrası fotoğraflarda tam belli olması yaklaşık 3.haftada olur. Tam iyileşme 4 ay kadar sürebilmektedir. Bu süreçte sonuca etki eden en önemli etken diyettir. Özellikle ilk 4 ay verilen diyete çok dikkat edilmelidir. Diyette önemli olan normal diyetlerdeki gibi kilo vermek değil, sağlıklı bir iyileşme süreci için gereken besinler alınırken elde edilen sonucun korunmasına yönelik olmalıdır.

Vaser, güzel ve şekilli bir vücut elde etmek için iyi bir seçenektir. Ancak önemli olan görüşme sırasında vücudunuzun tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bulmak ve Vaser teknolojisini, lipomatik ya da yağ enjeksiyonu gibi tekniklerle birleştirerek en güzel sonuca varmaktır. Ancak işlem bitince sonuç burun estetiğinde olduğu gibi ortaya çıkmaz, işlem sonrası masaj uygulamaları, diyet gibi destek tedaviler de önemlidir.

Vazer Liposuction Fiyatı İçin Formu Doldurabilirsiniz

    5 Dakikada Fiyat Alın

    Adınız*

    Telefonunuz*

    Mesajınız

    Paylaş: