Yağ Aldırma (Liposuction) Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

Liposuction -Yağ Aldırma- Hakkında Sık Sorulan Sorular
en çok sorulan ve hakkında en fazla bilgi kirliliği bulunan konuları bugün mercek altına alıyoruz. Bu 5 maddeyi okuduktan sonra aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak.

1. Liposuction sonrası kilo alınca yağ aldırdığım yerler tekrar yağlanır mı?

Kararımızı verdik, gittik veremediğimiz fazla yağları aldırdık. Belimiz inceldi, karnımız tekrar fit haline geldi. Her şey güzel gidiyor. Peki tekrar kilo alırsak ne olur. Bunun cevabı aslında alacağımız kilo ve ne kadar sürede kilo aldığımız cevabı ile değişkenlik gösterir. 5- 6 kilogram gibi bir artış özellikle uzun zamanda alınırsa sonucu pek etkilemez. İşlem yapılan yerlerde yağ hücreleri azalacağı için hiçbir zaman eskisi gibi yağlanmayacaktır. Örneğimizde olduğu gibi düşünürsek karın ve bel artık eskisi gibi yağlanmayacak ancak göğüs, popo gibi bölgeler büyüyecektir. Ancak 10- 15 kilogram gibi bir kilo artışı özellikle kısa süre içerisinde alınırsa işlemden elde edilecek sonuç büyük ölçüde bozulacaktır. Kısacası işlemden sonra kilo almıyoruz. Kilomuzu koruyoruz

2. Liposuction sonrası kilo versem ne olur?

Bunun cevabı tek kelime ile harika olur. İşlem sonrası özellikle ilk 3 ay içinde verilecek kilo sonucun çok daha güzel olmasını sağlayacaktır. Özellikle iç yağlanma hızlıca azalacağından bel bölgesi daha ince hale gelmektedir. Ancak yağ alımı ile beraber kalçaya yağ enjeksiyonu da yaptıran hastalarımızda kilo verme önermiyoruz. Hatta işlem sonrası 3-4 kilogram kadar almalarını öneriyorum.

3. Liposuction ile beraber germe işlemi yapılır mı?

Aslında nerdeyse her germe işleminden önce liposuction yapmaktayız. Gerilecek bölge inceltilirken germenin etkili olması sağlanır. Mesela karın germe işleminde göbek üstü fazla yağların alınmasında ve bel bölgesinin daha da inceltilmesinde kullanırız. Hatta uygun hastalarda karın germe yapılırken karın bölgesine kaslı bir görünüm dahi verilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken hastamızın sigara içme durumudur. Sigara dolaşımı bozduğu için gerilecek bölgeden istediğimiz kadar yağ alamamaktayız.

4. Liposuction işlemi için kilom uygun mu?

Kilo ve boy yani genel olarak vücut yapısı yeni bir şekil verirken göz önünde tutulması gereken iki ölçümdür. Genel olarak BMI hesaplamasında skor ne kadar düşükse şekillendirme o kadar başarılı olmaktadır. Düşünülenin aksine alınması gereken yağ miktarı arttıkça şekillendirmeden ziyade hedefimizde incelme olur. İşlem öncesi, artık yeni bir vücuda sahip olacağınızı düşünmeniz gerekir. Sonuçta aynı kiloda farklı bir vücuda sahip olacağız işlem yapılan yerlerimiz incelmiş ve daha fit hale gelmiş olacak. Kilo hesaplamalarımızı yeni vücudumuza göre yapmalıyız.

5. Liposuction bildiğim kadarıyla yalnızca yağ alınıyor, peki cildimize ne oluyor, sarkmıyor mu?

Aynen, Liposuction bir yağ aldırma işlemidir. Cilde direk bir etkisi yoktur. Ancak cildin kalitesine göre işlem sonrası ciltle toparlanma görülür. Bu durumu doğumdan sonra cildin kendini tekrar toparlaması gibi düşünebiliriz. Son zamanlarda yağ alma cihazlarındaki gelişmeler g ve cilt sıkılaştırıcı teknolojilerin gelmesiyle artık elastikiyeti azalmış veya hafif sarkan ciltlerde bile sıkılaşma sağlayabiliyoruz. Bu gelişmelerin neler olduğunu öğrenmek için bizi takip edin.

Liposuction Fiyatı İçin Formu Doldurabilirsiniz

    5 Dakikada Fiyat Alın

    Adınız*

    Telefonunuz*

    Mesajınız

    Paylaş: